Як не залишитися без грошей за кордоном

На відпочинку хочеться забути про все, але про те, як не залишитися без засобів до існування, пам'ятати все ж варто. Розповідаємо, як уберегти готівку і карти, чи варто везти валюту з собою або міняти на місці, що робити, якщо гроші на рахунку виявилися заморожені або зникають в невідомому напрямку.

Гроші є, але розплатитися не можна

Це може статися, Наприклад, якщо магазин, таксі або готель не приймають банківські картки, а місцевої валюти у вас немає. Платіжні системи теж іноді дають короткочасний технічний збій. На цей випадок потрібно мати достатньо готівки, щоб розплатитися, скажімо, в кафе.
Правило 1. Частину грошей беріть з собою готівкою

У деяких країнах картки Приймають далеко не скрізь, а знайти вселяє довіру банкомат може бути непросто. Навіть в Європі та Америці варто мати 100-200 євро або доларів — для покупки продуктів на ринку, сувенірів на вулиці і просто на екстрений випадок, якщо з картою щось трапиться.

Пачки купюр брати не варто: і в цілях безпеки, і щоб уникнути паперової тяганини. Ви можете вільно вивозити за кордон і ввозити в Росію не більше 10 000 доларів готівкою на людину. Якщо сума більша, її доведеться декларувати. Гроші в інших валютах митники теж перерахують на долари.

Банк заблокував вашу картку

Ви заходите в місцевий сувенірний ларьок і оплачуєте покупку картою. Але платіж не проходить, зате приходить повідомлення, що карта заблокована.

Як так вийшло? Коли ви намагаєтеся розплатитися, банк отримує дані про торгову точку і карті, по якій проводилася транзакція. Якщо банк вважатиме цю інформацію підозрілою, то заблокує карту з міркувань безпеки до з'ясування обставин. Операції по вашій карті за кордоном якраз входять в список сумнівних.

Правило 2. Заздалегідь повідомляйте банку про свої подорожі

Перед поїздкою зателефонуйте в банк за номером, який вказаний на зворотному боці вашої картки, і попередьте про те, куди і коли плануєте поїхати. Краще назвати навіть ті місця, де у вас пересадка. Попросіть оператора повторити локації, які ви назвали, щоб не було помилки. Це не займе багато часу і збереже Ваші нерви на відпочинку.

Якщо карту все ж заблокували, відразу телефонуйте в службу підтримки банку. Для зняття блокування треба буде назвати кодове слово або паспортні дані, якщо ви його не пам'ятаєте. Дотримуйтесь інструкцій оператора.

Зняття блокування може зайняти від декількох хвилин до декількох днів — все залежить від політики безпеки вашого банку. Краще уточнювати це заздалегідь.

Карта справна, але зняти гроші або розплатитися не виходить

Історія показує: банк може призупинити операції по картах або можливий простий технічний збій.

Правило 3. Використовуйте кілька банківських карт

Краще брати з собою як мінімум дві карти-різних банків і різних платіжних систем, щоб навіть у разі форс-мажору залишався «запасний хід».

Банківські картки деяких платіжних систем не приймають за кордоном. Бувають також обмеження по конкретних країнах. Уточніть в банку інформацію по своїх картах, перш ніж взяти їх з собою.

Карта на місці, але з неї зникають гроші

Це трапляється найчастіше: крадуть не самі карти, а їх дані.

Правило 4. Не давайте шансів зловмисникам

  1.  Ніколи не дозволяйте забирати Вашу банківську карту з поля зору. В цей час злочинці можуть скопіювати її номер, термін дії, ім'я власника і код на зворотному боці. Цього достатньо, щоб робити покупки за ваш рахунок на багатьох сайтах.
  2.  Вибирайте тільки ті банкомати, які стоять в безпечних місцях, наприклад у великих готелях або торгових центрах. Найкраще користуватися терміналами у відділеннях банків.
  3.  Перед тим як скористатися банкоматом, уважно огляньте його: чи немає накладної клавіатури, мікрокамери та інших «сторонніх» частин.
  4.  Якщо вам потрібна допомога в роботі з банкоматом, не звертайтеся до сторонніх людей. Особливо до тих, хто» випадково опинився біля банкомату «або у кого»вчора трапилася точно така ж проблема, але він двічі ввів ПІН-код і все вийшло". Пройдіть у відділення банку і уточніть все у консультанта.
  5.  Прикривайте клавіатуру рукою, коли вводите ПІН-код.

Правило 5. Завжди залишайтеся на зв'язку з банком

Підключіть СМС-оповіщення про операції по рахунку. Так ви зможете оперативно зреагувати, якщо картами вирішать скористатися шахраї.

Підключіть інтернет-банк або Мобільний банк. Тоді, як тільки ви виявите крадіжку грошей або самої карти, ви зможете відразу перевести кошти, що залишилися з дискредитованої карти на іншу.

Після цього заблокуйте карту: по гарячій лінії, через Інтернет-банк або за допомогою SMS-коду блокування на короткий номер банку. Шахраї більше не зможуть нею скористатися.

Відразу ж після виявлення пропажі телефонуйте в банк, так ви зможете оскаржити операції, здійснені не вами. Коли повернетеся на батьківщину, зверніться в будь-яке відділення банку і залиште письмову заяву. Якщо ви не будете дотримуватися всіх запобіжних заходів і оперативно не проінформуєте банк про інцидент, повернути гроші буде проблематично.

Детальніше про те, як убезпечити себе від шахрайства з банківськими картами в Інтернеті і офлайн, читайте в наших спеціальних матеріалах.

Гроші на карті, але вони заморожені

Зазвичай це відбувається при бронюванні житла або автомобіля. Наприклад, прокат машин може заморозити частину коштів на вашому рахунку на випадок, якщо ви раптом подряпаєте орендоване авто.

Якщо ви підключили СМС-інформування про операції (адже ви його вже підключили?), то отримаєте СМС-повідомлення, що з картки списана ця сума. Не лякайтеся: вона не списана, а просто заблокована на час.

А ось коли саме і за яких умов вона буде розблокована, уточніть в правилах бронювання або оренди. Врахуйте: термін розморожування залежить від багатьох факторів, в тому числі від правил вашого банку, і може досягати 30 або більше днів.

Правило 6. Заведіть кредитку спеціально для бронювання

Найкраще відкрити кредитну карту з великим грейс-періодом-терміном, коли за користування кредитом не нараховуються відсотки. Тоді заморозка торкнеться не ваших заощаджень, а кредитних коштів, які все одно потім повернуться на рахунок. А грейс-період дозволить вам за це не платити. Але вам буде необхідно простежити, щоб гроші повернулися до закінчення грейс-періоду.

Вкрали гаманець або ви його втратили


На жаль, зовсім виключити такий варіант неможливо. Тому завжди потрібно мати план Б.

Правило 7. Зберігайте гроші в різних місцях

Не варто складати всі готівку і карти в одне портмоне. Носіть трохи грошей в гаманці, картки — в окремому Кейсі, а більшу частину коштів залиште в готельному номері в сейфі або, в крайньому випадку, у валізі, замкненому на кодовий замок.

Якщо пропала банківська карта, порядок дій такий же, як при підозрілих транзакціях: переведіть всі гроші на іншу карту, а загублену заблокуйте.